C&H Precisionin V4 MIL/LEO Optic Mounting Plate on valmistettu kestävästä 6061-alumiinista ja siinä on kova anodisoitu pinta.
Levyssä on kaksi rekyyliä vaimentavaa tolppaa ja ruostumattomasta teräksestä valmistetut vaihdettavat T-tolpat.
Tuotteessa on RSF-merkintä, joka tarkoittaa eteenpäin asennettua takatähtäimen kiinnitystä, mutta se ei ole yhteensopiva Trijicon SRO:n kanssa.
C&H Precisionin V4 MIL/LEO -optiikkakiinnityslevy parantaa Smith & Wesson -pistooleiden kestävyyttä ja suorituskykyä.
Valmistettu 6061-alumiinista, kovalla anodisoidulla viimeistelyllä, ja sisältää ruostumattomasta teräksestä valmistetut vaihdettavat T-napit.
Sopii Smith & Wesson M1.0 ja M2.0 -pistooleihin sekä useisiin optiikoihin, kuten Trijicon RMR ja Holosun 407C.
C&H Precisionin V4 MIL/LEO Optic Mounting Plate mahdollistaa Holosun 507k ja 407k punapistetähtäimien asentamisen Springfield Armory Hellcat -aseeseen ilman alkuperäisten rekyylikiinnikkeiden muutoksia.
Kiinnitysalusta on valmistettu 6061-alumiinista ja käsitelty kovapintaisella anodisoinnilla kestävyyden takaamiseksi.
Springfield Hellcat on varustettu RMSc-tähtäinleikkauksella, joka helpottaa punapistetähtäimen käyttöä ja parantaa aseen tehokkuutta.
C&H Precision V4 Defender -optiikkakiinnityslevyt on suunniteltu parantamaan optiikan kiinnityksen kriittisiä elementtejä, kuten kiinnitystarvikkeita ja optiikan suojausta.
Levyissä on patenttia odottavat T-mutterit ja Torx-ruuvit, jotka on valmistettu ruostumattomasta teräksestä ja jotka voi vaihtaa ilman koko levyn poistamista.
Defender Window -ominaisuus tarjoaa iskunkestävää polymeeriä, joka suojaa punapistetähtäimen etuosaa ja estää linssin tahraantumisen.
Tämä adapterilevy on suunniteltu Aftermarket Glock -optiikkavalmiille alustoille, joissa on 6-32 kiinnitysreiät.
Levy sopii vain RMR-leikkauksiin ilman ZEV-tyylisiä tukipilareita, ja sen paksuus on tarkalleen .181 tuumaa.