Ominaisuudet
- Kaliiperi:
22 Caliber (.223-.224)
- Materiaali:
Steel
- Viimeistely:
Black
- Toimituksen paino: 0,249kg
- UPC: 784672911122
22 Caliber (.223-.224)
Steel
Black
Tuotenro: 100033154
Valm.nro: 01-MD-A2-BMD-CO
784672911122 Lantacilta, BMD® Blast Mitigation Device tarjoaa ainutlaatuisen räjähdyssuojan, joka mahdollistaa sisällä olevan vaimenninlaitteen toimimisen normaalisti äänenvaimennuksen suhteen. Blast Mitigation Device -laitteen suunnittelussa on ainutlaatuiset "läpi" -portit, jotka yhdistävät vaimenninten pystysuorat venttiilit ulkoiseen ilmakehään, jolloin vaimennin voi toimia laitteen sisällä toisin kuin muissa järjestelmissä. Laite sisältää myös sarjoja 'diffuuseri' -verkkoja, jotka on sijoitettu räjähdyssuojan yläosaan, ja jotka auttavat kaasuja ventiloitumaan ylöspäin sekä eteenpäin laukauksen aikana, mikä edelleen parantaa äänenhallintaa. Räjähdyksellinen äänenvaimennus ohjataan eteenpäin, matkan päähän ja pois muista ampujista ja tiimikavereista. Radiaalihampaat poistoreikää auttavat häiritsemään räjähdysgasua sen poistuessa laitteesta. BMD® kiinnitetään kaulukseen kahden kestävän klipsin avulla, joita molempia on painettava samanaikaisesti, jotta laite voidaan irrottaa kiinnityksestään. BMD® on kiinnitetty Dragon Muzzle Brakeen adapterikauluksen avulla. Tämä laite toimitetaan A2-kiinnityskauluksen kanssa, joka on suunniteltu toimimaan VAIN seuraavien ei-pinnitettyjen ja hitsattujen LANTAC Dragon™ -vaimenninten kanssa: DGN556B (5.56/223) DGN9MMB (9mm 1/2x36) DGN9MMC (9mm MPX) DGN9MMD (9mm 1/2x28) DGNAK47B (AK47). Lantacin Blast Mitigation Device ei toimi Dragon GemTechin tai SilencerCon vaimenninliitännöissä.Ei saatavilla.
Lantac BMD® Blast Mitigation Device tarjoaa ainutlaatuisen räjähdyssuojan, joka mahdollistaa sisällä olevan muunnosjarrun toimimisen normaalisti, kun kyseessä on piipun nousun hallinta. Blast Mitigation Device -laitteen suunnittelussa on käytetty ainutlaatuisia "läpi" portteja, jotka yhdistävät muunnosjarrun pystysuorat venttiilit ulkoiseen ilmakehään. Tämä mahdollistaa jarrun toimimisen laitteen sisällä, toisin kuin muissa järjestelmissä.
BMD® asennetaan Dragon Muzzle Brakeen adapterikauluksen avulla. Tämä laite toimitetaan A2-mountkauluksen kanssa, joka on suunniteltu toimimaan vain seuraavien ei-pinnitettyjen ja hitsattujen LANTAC Dragon™ -jarrujen kanssa:
Huomioithan, että Lantac Blast Mitigation Device ei toimi Dragon GemTech tai SilencerCo Suppressor Mountien kanssa.
22 Caliber (.223-.224)
Steel
Black
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.